klasa 3b, SP 13, Olsztyn

10 maja 2017 r.

Dziś opowiadaliśmy wymyślone historie. Każda grupa wymyśliła postacie i wydarzenia. Potem będziemy  nagrywać jak teatr.

klasa 3b, SP 13, Olsztyn

9 maja 2017 r.

Świętowaliśmy Dzień Europy. 

klasa 3b, SP 13, Olsztyn

4 maja 2017 r,

Uczyliśmy się w jaki sposób chronić naszą planetę. To wiele sposobów i staramy się być ekologiczni. 

25 kwietnia 2017 r

Klasa 3 d SPzOI nr 5 w Słupsku

Poznajemy sylwetki sławnych Polaków. Redagowaliśmy i zapisywaliśmy notatki biograficzne. Dzisiaj ukończyliśmy nagranie kolejnej części "gadających obrazów".

24 kwietnia 2017

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

 

Dzisiaj czytaliśmy opowiadanie pt. "Glisando". Glisando mieszka w muzyce i zjada fałszywe dźwięki. Nikt nie wie jak wygląda. Pewnego dnia poprosił malarza abstrakcjonistę, aby go namalował. Podał swój opis. Postanowiliśmy narysować jego portrety. Powstała piękna wystawa. Zapraszamy

Klasa  3d

 

Powered by emaze

24 kwietnia 2017 roku

W KLEKSOWYCH GRACH znajdziecie dwie nowy gry związane z lekturą "Akademia Pana Kleksa". Ułożyli je uczniowie mojej klasy 3a z Warszawy - Julianna i Janek. 

Spróbujcie swoich sił? 

 

Pozdrawiam Was serdecznie, 

Pani Sabina


12 kwietnia 2017

klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Kochani!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze:

smacznego jajka, bogatego Zajączka i mokrego dyngusa.

 


11 kwietnia 2017 r.

klasa 3a, ZSP Piasek

Witamy świątecznie! Zaczęły do nas przychodzić kartki świąteczne. Dziękujemy!


10 kwietnia 2017

Klasa 3d SPzoI nr 5 w Słupsku

 

Z okazji Dnia Ziemi  w naszej szkole odbywa się szereg imprez dla każdego poziomu klas.  Klasy trzecie miały wykonać plakat, albo makietę o gospodarstwie ekologicznym. My przygotowaliśmy wielki lapbook. Zaprezentowaliśmy go szkolnej publiczności. Zdobyliśmy II miejsce.


10 kwietnia 2017r.

klasa 3a, SP 234, Warszawa

Dzisiaj omawialiśmy Święta Wielkanocne. Poznaliśmy zwyczaje wielkanocne. Przygotowaliśmy plakaty związane z nadchodzącymi świętami. Za chwilę będziemy tworzyć grę o zwyczajach wielkanocnych w Polsce.

 

 

Zapomnieliśmy Wam pokazać piosenki, którą kręciliśmy w naszej szkole. To było w marcu. Podoba Wam się?


4 kwietnia 2017 r.

klasa 3a, ZSP Piasek

Dziś wykonywaliśmy zaproszenia dla naszych rodziców. Chcemy ich zachęcić do udziału w Kiermaszu Wiosennym w naszej szkole. Będzie dużo wspaniałych ozdób do kupienia, ozdób, które wykonały dzieci.

A najważniejsze jest to, że  w ten sposób wspomożemy budowę hospicjum w Pszczynie.


4 kwietnia 2017 r.

klasa 3b, SP 13 w Olsztynie

Rysowaliśmy obrazki do wierszy. Nagramy narrację w fotobabble. Sportretowaliśmy wierszyk z Koszalina i Słupska. Kolejne dni to następne prace plastycznie i poezja wiosenna. Gratulujemy poetom pięknych utworów.

http://www.fotobabble.com/m/Z1ROR2pvUmxlUEU9

30 marca 2017 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

 

Dzisiaj uruchomiliśmy naszą wyobraźnię. Stworzyliśmy "Łapacza snów" i pisaliśmy opowiadania pt. "Mój sen". Tworzyliśmy również puzzle. Różne mieliśmy sny i różne kształty przybierał nasz "Łapacz snów"

 

Nicola

Puzzle i "Łapacz Snów" Łukasza

 

21 marca 2017 r.

klasa 3a, ZSP Piasek

Dziś pierwszy dzień wiosny. Na plastyce ilustrowaliśmy wiersze napisane przez trzecioklasistów. Zrobiliśmy to z dużą przyjemnością i zaciekawieniem. Wiersze bardzo nam się podobały. Na naszej gazetce zawisły piękne wiosenne prace.

16 marca 2017r.

Dziś  było święto szkoły . Były wyniki konkursu recytatorskiego oraz był kangurek, czyli konkurs matematyczny .Prawie cała klasy

była na konkursie. Cała reszta opisywała lekturę ”Karolcia”. Później graliśmy w gry na tabletach.

 

Podpisano : JULIANNA G., 3a Warszawa

 

 

7 marca 2017 r.

klasa 3d, SP 9 Koszalin

W naszej klasie przygotowywaliśmy się do Dnia Promocji Szkoły. Mamy ładną tablicę na korytarzu i chcieliśmy pokazać najmłodszym kolegom i koleżankom, co się u nas dzieje. Podczas zajęć plastyczno-technicznych otworzyliśmy Fabrykę Przytulanek. Szyliśmy misie, kotki i inne cudaki. Praca krawca jest bardzo trudna....

Nasze zaginione koty znajdziecie w zakładce luty

Klasa 3 d  SPzOI nr 5 w Słupsku

2 marca 2017 r.

Odwiedziliśmy Bullerbyn. Poznaliśmy mieszkańców tej malutkiej szwedzkiej wioski. W zespołach opracowaliśmy krótkie charakterystyki każdego z nich. Nasze działania połączyliśmy w jedną pracę.

klasa 3 b SP 13, Olsztyn

24 lutego 2017 r.

Grześ napisał legendę o Łynie. Łyna to rzeka, która płynie przez Olsztyn. Zrobił to bardzo starannie. Dołączyliśmy ten tekst do prezentacji. Teraz czekamy na ilustrację od dzieci z Dębna.

KLASA 3D / SŁUPSK

20 LUTEGO 2017r.

 

Dzisiaj w szkole uczyliśmy się o kotach. Na początku zajęć dzieci mówiły wszystkie ciekawostki, które wiedziały na temat kotów. Potem pani pokazała nam prezentację , którą przygotowała dla nas w domu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Następnie tworzyliśmy kotki z talerzyków papierowych. Pani ogłosiła konkurs na najciekawszego kota. Wygrała praca Jagody. Jej kot zostanie wysłany do Piasku dla naszych koleżanek i kolegów. 

Wspólnie redagowaliśmy ogłoszenie o znalezieniu kota dzieci z Piasku. Następnie każdy z nas pisał własne ogłoszenie o zaginięciu naszych, osobistych , narysowanych kotów.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie

 

Zosia Sz. i Julia M.

klasa 3b, SP 13 Olsztyn

16 lutego 2017 r.

Dzisiaj rysowaliśmy portrety kotów. Odbyło się głosowanie na portret do projektu. Wygrał obrazek Igi B. Wszystkie pozostałe portrety posłużyły nam do napisania ogłoszeń o zaginięciu kotka. W szkole zrobimy wystawę kocich portretów.

klasa 3b, SP 13 Olsztyn

14 lutego 2017 r.

Dziś mieliśmy cudowny dzień, bo robiliśmy lapbook o Walentynkach. Częściowo po angielsku, a częściowo po polsku. Połączyliśmy się też z dziecmi z USA. Poradziliśmy sobie bez problemu. Wam też życzymy udanego święta i pięknych walentynkowych upominków, a najwięcej przyjaźni.

3 lutego 2017 r. 

klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

 

Przygotowujemy się do balu karnawałowego. Wykonaliśmy maski karnawałowe, następnie każdy z nas napisał kilka zdań o swojej masce. Pracowaliśmy w chmurze. W ten sposób powstała prezentacja.

6 lutego 2017 r.

klasa 3d, SP 9 Koszalin

My już jesteśmy przygotowani do Walentynek. Wykonaliśmy kartki w PiZap na zajęciach komputerowych. W czwartek i piątek będziemy roznosić pocztę walentynkową zebraną od uczniów klas młodszych z naszej szkoły, bo od poniedziałku mamy ferie zimowe.

 

Pozdrawiamy cieplutko :)

20 stycznia 2017 r.

klasa 3b, SP 13, Olsztyn

Zimowa pomoc dla ptaków. Na plastyce przedstawialiśmy kolorowe ptaki zimą. Za oknem ich nie spotkamy. W naszym karmniku są tylko sikorki i wróbelki. Raz pojawił się gil z czerwonym brzuszkiem.

18 stycznia 2017 r.

klasa 3b, SP 13, Olsztyn

Mieliśmy też kalendarz prawdziwy. W kopertach ukryte były zadania i je rozwiązywaliśmy. Bardzo nam się podobała taka zabawa, a za każde zadanie stawialiśmy sobie stempelek.

10 stycznia 2017r.

klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Mamy piękną zimę. Spadł śnieg. Dzisiaj na zajęcia ruchowe wyszliśmy na boisko. Pogoda do zabaw na śniegu była idealna. Najpierw wspólnie ulepiliśmy  bałwana. Szkoda,że nie mieliśmy marchewki, węgielków, garnka i miotły!

15 grudnia 2016

klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

U nas w szkole trwa Szkolny Tydzień Kolędniczy. My też w nim uczestniczymy. Przygotowaliśmy krótkie przedstawienie kolędnicze "Idą kolędnicy". Odwiedzamy nasze koleżanki i kolegów z innych klas. Za występy kolędnicze otrzymujemy cukierki.

14 grudnia 2016r.

klasa 3a, SP 234 Warszawa

Wczoraj widzieliśmy się z klasą ze Słupska na Skype. Dzisiaj ubieraliśmy choinkę w ozdoby papierowe, które sami robiliśmy, było bardzo fajnie.

Napisali Łucja i Mateusz

5 grudnia 2016 r.

klasa 3b, SP 13 Olsztyn

Dziś wykonaliśmy kolejne zadanie w świątecznym projekcie. Odcięłam  kawałek brody klasowego Mikołaja. Potem uczyliśmy się piosenki świątecznej i wierszyka. Ułożyliśmy puzzle  z mapą Polski. Na mapie były wszystkie miejscowości naszych przyjaciół. Jest ich bardzo dużo. Po lekcjach z Panią Jola udekorowałam małą choinkę. Od teraz w klasie jest świątecznie. 

Dominika B.

28 listopada 2016 r.

klasa 3d, SP 9 Koszalin

Podczas zajęć komputerowych nie mieliśmy dostępu do Internetu. Zupełnie się tym nie przejęliśmy, bo w edytorach tekstu mogliśmy pisać listy do Świętego Mikołaja. Kila z nich zamieściliśmy TU :)

22 listopada 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Dzisiaj na lekcjach bawiliśmy się w sąd. Na ławie oskarżonych zasiadła Kasia, bohaterka lektury Miry Jaworczakowej "Oto jest Kasia". Podzieliliśmy się na grupy.Jedni oskarżali Kasię, inni jej bronili. Lepsza okazała się obrona.

 

Zosia

21 listopada 2016 r.

klasa 3b, SP 13 Olsztyn

Mieliśmy zajęcia z Panią Pauliną, studentką. Poznaliśmy legendę o źródłach Łyny, a potem sami wymyślaliśmy legendę o  olsztyńskich jeziorach. Jest ich aż 16. Pracowaliśmy w grupach, a Pani Paulina aż straciła głos. Wcale nie dlatego, że byliśmy głośni, bo nie byliśmy. Ale dlatego, że praca nauczyciela to dużo mówienia. Na szczęście głos wrócił. Nasze legendy znajdziecie tu http://bit.ly/2gkGcFu

21 listopada 2016 r.

klasa 3d, SP 9 Koszalin

Pracowaliśmy wytrwale w grupach. Każda otrzymała tekst legendy pt. "Skarby podziemnego zamku". Wybraliśmy ją spośród wielu legend pomorskich, które bardzo nas zainteresowały. Nasze opowiadanie związane z legendą znajdziecie w zakładce listopad :)

 

Zachęcamy do zapoznania się z legendami regionu pomorskiego. Książeczkę w formacie pdf można pobrać ze strony Koszalińskiej Biblioteki Publicznej :))

18 listopada 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Dzieci listy piszą

 

Dzisiaj pisaliśmy listy do Kasi, bohaterki lektury "Oto jest Kasia".  Udzielaliśmy jej rad, jak należy postępować, aby mieć przyjaciół i być szczęśliwą w rodzinie.

Leszek Meler

18 listopada 2016 r.

klasa 3c, SP 13 Olsztyn

10 listopada 2016, kl. 3a, Warszawa

We czwartek nie było jeszcze Pani Sabiny, mieliśmy najpierw W-F i graliśmy w zbijaka z 3S, nasza klasa niestety przegrała.
Potem z Panem od informatyki mieliśmy matematykę, robiliśmy działania. Potem była muzyka z nowym Panem, gdzie uczyliśmy się o basach i altach. To takie głowy w chórze, lekcja była bardzo ciekawa.
Franek Maciejewski